Fundacja Training Projects zaprasza menedżerów i liderów z organizacji NGO do uczestnictwa w bezpłatnej Akademii Innowatora i Stratega. Akademia to program składający się z 6 jedno i dwudniowych warsztatów adresowanych do osób, które chciałyby:
- Rozwinąć swoją organizację w kierunku bardziej innowacyjnych działań, projektów, pomysłów
- Optymalizować procesy i poprawiać efektywność poprzez myślenie LEAN, automatyzowanie, delegowanie działań na wolontariuszy, upraszczanie procedur i metod działania
- Wypracować wieloletnią strategię pozwalająca przekształcić lokalną organizację w ogólnopolską, albo zwiększać skale działania w sposób skokowy, szybki i intensywny.
Akademia adresowana jest do osób, które mają już podstawowe doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami, a obecnie są aktywnie działającymi liderami w swoich organizacjach z min. rocznym doświadczeniem.
Program Akademii to 6 bloków zajęciowych:
- Innowacyjne myślenie i rozwiązywanie problemów – alternatywne techniki i metody
- Budowanie kultury innowacyjności w moim zespole – tworzenie zespołu samodzielnych kreatorów i twórców
- Strategiczne myślenie – od analizy otoczenia do wypracowania wieloletniej strategii i zaplanowania jej wdrożenia
- Optymalizowanie, poprawa efektywności i uwalnianie zasobów: automatyzacja, delegowania, upraszczanie i odchudzanie procesów, porządkowanie struktury organizacyjnej, poprawa efektywności pracy wolontariuszy i budowanie struktury wolontariatu (program dwudniowy)
- Budowanie skali działania – metody rozwijania NGO ewolucyjnie i rewolucyjnie, budowanie sieci i struktur, upowszechnianie i kaskadowanie NGO, franczyza i wymiana know how między organizacjami, synergia współpracy z innymi NGO
- TEMAT OTWARTY – tematyka ostatnich warsztatów zostanie określona przez samych uczestników Akademii, zależnie od ich potrzeb
Wszystkie bloki odbywają się w soboty (blok czwarty w sobotę i niedzielę), średnio raz w miesiącu od grudnia do czerwca, terminy zostaną określone po zrekrutowaniu grupy. Zajęcia realizowane są w rejonie Katowic. W przypadku osób spoza Górnego Śląska koszt dojazdu i ew. noclegu uczestników pokrywa nasza Fundacja.
Każda organizacja NGO może wydelegować na Akademię maks. 2 osoby. Spośród chętnych wyłoniona zostanie grupa licząca do 20 osób.
Zajęcia poprowadzi Rafał Szczepanik, współzałożyciel firmy szkoleniowej Training Projects i portalu Pracuj.pl, prezes Fundacji Training Projects. Jego doświadczenie NGO, poza prowadzeniem Fundacji, związane jest z organizacją studencką AIESEC (członek zarządu AIESEC Polska, wolontariusz w Danii i Gwatemali), oraz doradztwem i wsparciem m.in. w Uniwersytecie Dzieci i Miasto Moje A W Nim. Prywatnie wspinacz, organizator wypraw górskich i zdobywca obu biegunów ziemi.
Aplikacje
Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie (do 25 października) aplikacji na adres akademia@symulacje.edu.pl . Aplikacja musi zawierać odpowiedzi na poniższe pytania – każda odpowiedź maks. 300 znaków. Aplikacja powinna być przesłana jako plik Word, Power Point lub PDF i mieć nie więcej niż 3MB.
- Opisz krótko, czym zajmuje się Twoja organizacja NGO. Podaj też adres Waszej strony www.
- Opisz największe sukcesy Twojej organizacji
- Opisz główne projekty, które obecnie realizujecie
- Opisz najważniejsze cele i plany Twojej organizacji na najbliższe lata
- Opisz swoją rolę, stanowisko i zakres obowiązków w NGO
- Opisz swoje doświadczenia zawodowe – nie tylko związane z NGO
- Opisz swoje pasje, hobby i prywatne zainteresowania oraz dokonania
- Opisz siebie: charakter, osobowość, styl bycia
- Napisz, dlaczego chcesz być uczestnikiem naszej Akademii
- Podaj swoje dane kontaktowe, a także linki do stron, które pokazują Twoje dokonania z dowolnej dziedziny, np. Twój blog, wystawione Ci referencje w portalach społecznościowych, artykuły o Twoich projektach w lokalnej prasie, Twój funpage – cokolwiek co Cię wyróżnia.
Fundacja Training Projects
Chorzów, Sosnowa 13
KRS 0000584372